Avapauk !

Üldkoosoleku õhtu on avatud!!

Image

Nüüd järgnevalt kirjeldus sellest, mis toimus avamisel.

 

Õhtu avati mereteemaliselt- kauni Titanicu muusikaga. Saali läbistas päris kiire ajaga vaikus..

Seejärel tervitati osavõtjaid pardale astumise puhul! Sõna said peakorraldajad Kati Rohtla ja Krister Hermann Sepp. Mõlemad kinnitasid osalejatele, et 3 päeva tulevad väga erilised ja üllatusterohked. Selle asetleidmiseks on kõige suuremad pingutused aga juba tehtud. Nimelt 14 meeskonnaliiget tegid pingutusi 2 kuud eduka Üldkoosoleku nimel. Krister ja Kati tutvustasidki publikule neid tublisid meeskonnaliikmeid, samuti meediatiimi aktiivseid liikmeid, kes ürituse võimalikult meeldejäävaks teevad- 2 blogijat, 2 kaamerameest ja 5 pildistajat.

Image

Ürituse temaatikaks sedapuhku on meri.

 

Kati ja Krister põhjendasid ka ära, miks üldkoosolek on seekord nii eriline. Nimelt korraldatakse 27. üldkoosolekut, siinjuures number 7 on õnnenumber. Meeskonnale saadeti infokirju pealkirjaga „Mida asja merekaldal?“ ning viimane kiri oli 7. reis ehk siis vahetult enne koosoleku pihtahakkamist. Kaks korda 7 on 14, ning „juhuslikult“ on meeskonnas täpselt 14 liiget! Ka Facebooki grupis avaldatud hobuseraua märk on õnne toomise sümbol. Ei saaks ka mainimata jätta, et EÕELi esimees Liina kannab igapäevaselt kaelas hobuseraua kujulist ripatsit.

 Image

Järgmisena sai sõna EÕEL juhatuse esimees Liina Hirv. Ta avaldas heameelt, et kohal on niivõrd palju inimesi. Ta tunnustas kohaletulnud noori, kes tõesti tundsid huvi kohaletuleku vastu, kuna kuulduste järgi vaieldi päris mitmes koolis, millised õpilased tulevad oma kooli õpilasesindust esindama.

Sõnavõtu lõpetuseks soovis ta kõigile edukat ja lõbusat koosolekut ning pani südamele, et kohalolijad sellest maksimumi võtaksid.

 

Järgmisena anti sõna Paide Ühisgümnaasiumi direktrissile Kersti Laastaule. Laastaul on väga hea meel, et nende koolis niivõrd palju toredaid õpilasi külas on. Ta kinnitas, et kohalolijad on kahtlemata õiges kohas. Ta garanteeris, et süüa saavad üldkoosolekul viibijad hästi ja siinolek saab olema meeldiv ja turvaline.

Lisaks, kuna kõik siinolijad järgmistel päevadel sisuliselt ise kavandavad oma tegevuse, siis tõi ta esile tsitaadi: „Õpetaja avab ukse, aga sisse pead sa ise minema.“ Nii ongi, kõigil noortel on võimalik võtta heas mõttes üritusest maksimum ning otsustada, kuidas nad saadavaid teadmisi rakendama hakkavad.

 

Ka Paide linnapea Kaido Ivask sai sõna. Ta tervitas väga sooja sõnaga noori erksaid südameid, keda tal õnnestub Paides näha. Tema sõnul on Üldkoosolekul toimuv lausa kadestusväärne, sest tema oma nooruspõlve ajast selliseid suurejoonelisi arutelurikkaid kogunemisi ei mäleta.

Ivask on kindel, et tulevik on noorte kätes. Ta kutsus üles ja julgustas rohkem kaasa rääkima erinevatel poliitilistel teemadel. Ta avaldas ka arvamust, et vaadates seda, millises seisus täna on meie riik, siis tasuks omavalitsuste juhtidega ka suhtlemisaldim olla, sest just sellist kodanikuaktiivsust noorte poolt oodataksegi.

Ivask arvas, et oleme täpselt õiged inimesed paljude tähtsate asjade kordasaatmiseks.

 

Järgmisena sai sõna Õpetajate Liidu esindaja Elbe Metsatalu. Ta avaldas arvamust, et tore on viibida laevapardal. Ning kindlasti loodab ta, et järgnevate tegusate päevadega ei lähe Õpilasliidu Titanic mitte põhja, vaid läheb veel kaugetele meredele.

Ka hariduslaeva juhtimine on päris tõsine töö. Just see, et laev sõidaks õigel suunal, ei triiviks valesse kohta. Tarvis on teha õigeid valikuid ja sellel on kahtlemata vastutusrikkus!

Metsatalu avaldas soovi, et Õpilasliit ja Õpetajate Liit ajaksid ühte asja. Koolis ju on õpetajad ja õpilased partnerid ning me kõik tahame, et tulevikus oleksid paremad tingimused.

Lõpetuseks soovis Metsatalu jõudu laeva hästi ja osavalt sadamasse tüürimiseks!

 

Järgmisena võttis sõna Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtkonna nõunik Piret Sapp, kes tõi tervisi ministeeriumilt. Tal on hea meel, et noored oskavad unistada. Tal on hea meel, et noored on tänaseni aktiivselt kaasa rääkinud tänaste muudatuste osas- eriti, mis puudutab seadusandlust, õpetajate ja koolide tööd. Ning veel lisas ta juurde, et koolikultuuri kujundavad tingimata õpilased ja mitte niivõrd keegi teine.

Sapil on hea meel, et meie Eesti Õpilasesinduste Liit tunnustab ja märkab enda meeskonnaliikmete tööd. Kuna meie noored on varsti ise juhtivatel positsioonidel ühiskonnas, siis tal on juba ette hea meel elada tuleviku ühiskonnas.

Sapp meenutas ka, et täna on hingedepäev, ilus meeldejääv päev.

Ta loodab, et õpilased saavad sellelt ürituselt sellise süsti, et mõistavad- just nemad on need inimesed, kes saavad midagi olulist meie ühiskonna jaoks ära teha.

 

Üldkoosolekule tuli terviseid video teel ka OBESSU juhatuselt. Avaldati head meelt meil toimuva ürituse üle ja kutsuti järgmisel aastal OBESSU suvekooli.

 

Lõpetuseks selgitasid Kati ja Krister osalejatele kodukorda, mis on lihtne. Igal osalejal tuleb eeskujulikult esindada oma kooli õpilasesindust! Ka õhtukava ei jäänud tutvustamata ja kinnitati, et veel täna õhtul on oodata üllatust..

 

Tervitused blogijatelt!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s