Eile õhtul näidati osalejatele video teemal „Üldkoosoleku hea delegaat“. (Video ilmub vaatamiseks ka siia tänase-homse jooksul.)

Pärast video vaatamist järgnes teadmiste kontroll. Kas ikka kõik saalis said aru, milline on oma kooli väärikalt esindav hea delegaat? Ette kutsuti 2 vabatahtlikku tüdrukut paberit hoidma ning 2 noormeest, kes said oma mälu testida. Nimelt tuli ühel noormehel seletada ja selgitada videomaterjali ning teisel see kõik skemaatiliselt üles joonistada.

Image

Järgmine ülesanne. Suurele paberile tuli kirja panna kõige olulisemad omadused, mis iseloomustavad head delegaati. Nii leidsidki noored, et oluline on ÜK jaoks olla eelnevalt hästi ettevalmistunud ning kohale tuleb tulla vastustustundlikkusega. Tähtis on, et esindaja on pühendunud, viisakas, esinduslik, elegantne ja rõõmsameelne. Keegi mainis ka intelligentsust, kuid Maxim, kes seda ürituse osa läbi viis, hõikas humoorikalt vastu, et paraku mõistus ei ole ikka oma teha.

Viimane ülesanne oli väike mäng, kus kõik tõusid püsti ja said natuke varbaid liigutada.

Järgmisena sai sõna juhatuse esimees Liina Hirv. Ta tõi alustuseks välja fakti, et Eestis on üle 140 000 õpilase, mis moodustab üle kümnendiku rahvusest. Seega, kuna see on päris suur rahvahulk, siis kas see osa rahvast on piisavalt tugev muutuste elluviimiseks? Praegu on ÜK-le kokku tulnud üle 200 noore, kõige aktiivsemad ja säravamad õpilased õpilasomavalitsustes ning tõepoolest, meie otsuste selja taga seisavad kümned tuhanded teised noored.

Image

Liina tsiteeris ka Tiit Noolsood: „Inimesed ootavad, et maailm muutuks 1 päevaga. Aga ma seisan siin et öelda, et maailm ei muutu ühe päevaga. Maailm muutub iga päevaga. Ja kui teie ei muuda, siis keegi ei muuda. Kellele te loodate?“ Seega meil tuleb olla kriitilised ja peame olema julged algatama muutusi. Nõnda oleme ka head kodanikud, kes elavad demokraatlikus riigis.

 

Teie blogijad!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s